HAKİKİ PERVARİ KARAKOVAN BALI 
TELEFONLA SİPARİŞ: 0542 335 55 56
http://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
Site Menüsü
Site Haritası

pervari balı türkiye pazarında

pervari balı türkiye pazarında

pervari balı siirt ilinde üretilen eşsiz bir şifa balıdır. pervari balının bugün geldiği nokta ise oldukça göz kamaştırıcı pervari balı türkiye de mükemmel bir pazar payına sahip ve pervari balı alanların tümü pervari balından memnun kalıyor ve almaya devam ediyor..

pervari balı türkiyeye ve dünyaya internet ortamında sanal ortamda tanıtıldı siirt kırsal da oluşu ve siirt ürünleri gerekli özenin gösterilmeyişi siirt ürünleri arka plana atmıştır, çünkü siirt ürünleri tanıtılmıyordu bizlere siirt ürünlerini ve özellikle pervari balına gerekli özeni göstererek hakettiği yere zorda olsa getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz, ve siirt pervari balını her eve girdirmek için elimizden geleni yapacağız.

http://www.pervaribali.net


pervari balı

siirt pervari balı yöresinde üretilen pervari çiçek balı eski zamanlardan bu tarafa haklı bir şöhrete sahiptir. Pervari balını diğer ballardan ayıran en önemli özelliği geleneksel usullerle karakovan ve örme sepetlerde üretilmesidir.

siirt pervari balının diğer bir önemli özelliği ise gerek örme sepetlerin, gerekse bir metre uzunluğunda, 30 santim kalınlığında yuvarlak dut ağacının oyularak yapılan karakovanların içine, temel petek konulmasıdır. Diğer suni peteklerden farklı olarak, arıların içini doldurdukları temel petekte arılar tarafından yapılmaktadır. Pervari balı diğer birçok yöremizde üretilen sarı renkli ballara göre daha beyaz renklidir ve orjinal pervari balı üretiminde kesinlik şeker,yem ve katkı maddesi kullanılmamıştır. 
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret85874