HAKİKİ PERVARİ KARAKOVAN BALI 
TELEFONLA SİPARİŞ: 0542 335 55 56
http://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
Site Menüsü
Site Haritası

katkısız pervari balı

katkısız pervari balı

Siirt Pervari'nin oldukça yüksek 1200'e yakın çiçeğinden pervari balını toplayan kafkas arıları; hortumu uzun olduğundan çiçekteki tüm balı alır. ortasında balmumu yoktur, tamamıyla naturetildir, insan eli değmeden arı kendi isteğine göre hazırlamıştır.

siirt pervari balı 2600 rakım yükseklikteki herekol dağı eteklerinde çemekare yaylasında bölgeye has birçok bitki florasından doğal olarak arıların insan  eli değmeden ürettikleri özel pervari balıdır. pervari balı yüzyıllar boyunca insan sağlığı için en faydalı besinler arasına her zaman birinci sırada yerini almıştır.

pervari balı kalitesinde siirtin pervari ilçesinin yazlıca doğanın taze çiçeklerinden gelmektedir. 600 metre ile 3000 metre arasında değişen yükseklikler çok zengin bir flora sunmaktadır.

Katkısız pervari balı üretiminde kesinlik şeker veya herhangi katkı maddesi kullanılmamaktadır. pervari balı ülkemizin en önemli bal çeşitlerinden biridir. Binlerce bitki ve çiçeğin meydana getirdiği bol zengin florası ile arıların peteklere boşaldığı balın kalitesinden en önemli göstergesidir.

Yorumlar - Yorum Yaz
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret84445