HAKİKİ PERVARİ KARAKOVAN BALI 
TELEFONLA SİPARİŞ: 0542 335 55 56
http://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
Site Menüsü
Site Haritası

karakovan balı nedir

karakovan balı nedir

işte karakovan balı : 

Karakovan balı alırken özellikle internet üzerinden alışveriş yapıyor iseniz siteye güveniniz fazla yok ise kişiyi direk arayıp aklınızda olan bütün soruları sorun bakalım ne kadar biliyor arıcılık işini ki balı iyi olsun.

Türkiye'de belli bir miktar karakovan balı yapılmaktaır. Birçok yayın aracından yapılan reklamlar gibi o kadar tüketiciye öyle tamamen doğal karakovan balı ulaştırmak ve yetiştirmek hayal gücünden ileriye gitmez.

Karakovan balında bal mumu takılmadığı için petekli olarak rahat bir şekilde yiyebilirsiniz. Ama normal petekli bal arıcı bal peteği ( suni petek ) koyduğu için yerken ağzınızda bal mumunun kalması normal ama ekmek ile yerseniz oda kalmayabilir. 

Dörtgen şeklinde ballar petekli bal olarak geçmektedir. Ve bu ballara A4 şekilde bal mumu ( petek ) takılmaktadır. Arının bunun her ikisi tarafına bal yapmaktadır.

Memleketimizi ( siirt ) pervari ilçesinde geleneksel yöntemlerle üretilir. Güney doğu bölgesinde ağaç kovukları oyularak, Güneydoğu bölgelerinde sepetin üzerine çamur kil, tezek vb sıvınarak imal edilen özel kovanlarda yöresel koşullara göre üretilen mükemmel vedoğal bir karakovan balı çeşididir.
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret84445