HAKİKİ PERVARİ KARAKOVAN BALI 
TELEFONLA SİPARİŞ: 0542 335 55 56
http://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
Site Menüsü
Site Haritası

Pervari Balı ve Doğal Şifa

Pervari Balı ve Doğal Şifa

İnsanların bugün yararına ve sağlığına etki eden, onaran, güçlendiren ve tedavi eden pervari karakovan balı, doğal olarak üretilen nadir bir baldır. Fakat nadir bir bal olmasındaki en güzel sebeplerden bir tanesi, yüksek dağ tepelerinde geniş yaylalarda insanların olmadığı alanlarda pervari balının üretiminin yapılmasıdır.

Pervari balının üretiminde insan müdahalesi sadece balın toplanması üzerinedir. Geriye kalan tüm işlemler 6 ay boyunca hiç ışık görmeden arılar tarafından balın üretilmesiyle gerçekleşmektedir. Bu nedenle pervari karakovan balı, doğal şifadır ve katkısız bir bal olarak Sağlık Bakanlığından onayı alınmış bir ürün olmaktadır. Kullanımında herhangi bir insan sağlığına tehdit edici unsurlar bulunmaması ve hakiki bal olarak insan sağlığına büyük yararları, pervari balının en güzel etkilerini göstermektedir.

 • Bugün pek çok kalp ve damar rahatsızlıklarını gidermesi,
 • Mide sıkıntısı çekenlerin pervari balını tüketerek mide rahatsızlıklarının düzelmesi,
 • Vücudun bağışıklık sisteminde ciddi bir derecede artış sağlayan,
 • Zekayı geliştiren,
 • Kilo verilmesinde yardımcı olan,
 • Şeker hastalarının kullanabileceği ve romatizma hastalıklarına iyi gelen,
 • Saçlara sürüldüğünde saç köklerini besleyerek, saçların daha iyi bir kuvvete sahip olmasına yardımcı olan

bir etkiye ve yapıya sahiptir. Kafkas arıları tarafından üretilen ve örme sepetleri andıran bir 1 metrelik uzunlukta kütüklerin içerisinde üretimi yapılan pervari balı, insanlara doğal bir şifa bakımından gerekli tüm mineral desteği sağlamaktadır.

Pervari Balı Günlük Hayatımızda Nasıl Tüketebiliriz

Bal bir şifadır. İnsanın pek çok sorununu giderir. Mevcut hastalıkların giderilmesini ya da daha önceden oluşmasını engeller. Bu nedenle pervari balı özel bir baldır ve Siirt bölgesine özel dağ yamaçlarında zengin bitki örtüsü ve floryaya sahip bir alanlarda üretimi yapılmaktadır. Pervari balı tüketilmesi her gün düzenli olarak sağlanabilir. 1 yaşından küçük çocuklar kullanmamalıdır ve çocuklara bal yedirilecekken ılık süt ile karıştırılarak verilebilir.

Diş çürüklerinin oluşmasını engellemesi, diş etlerini kuvvetlendirmesi de pervali balın diğer özellikleri içerisindedir. İltihaplanmaları gideren ve vücudun mikrop oluşmasına karşıda vücudun direncini arttırmaktadır. Kışın yaşanabilecek tüm hastalıklara karşı bir dilim ekmeğe hergün bal sürülerek tüketilebilir. Bu sayede pervari balın içeriğindeki yararlardan da nasiplenmiş oluruz.

Pervari Balı ve Diğer Özellikleri

Pervari balı doğal bir baldır. Katkı maddesi ve şeker kullanılmamakla birlikte, insan müdahalesi en az olan ve üretim koşulları zor olan bir bal türüdür. Bir dönemler Osmanlı Devletinde hem sofralarda hem de tıbbi amaçlar için kullanılan bir bal çeşidi de olmaktadır. Günümüzde Siirt bölgesinde üretilerek, 6 ay boyunca hiç ışık görmeden bir ortamda, Kafkas arıları tarafından pervari balı oluşturulmaktadır. Arıların kendi kovanları içerisinde ürettikleri pervari balı, doğanın içerisinde yer alan binlerce çiçeğin zengin floryasından elde edilmiştir. Her bir çiçeği gezen arılar, en güzel nektarları toplayarak, bizler için şifanın temel kaynaklarından bir tanesini saf halinden getirerek sunmaktadırlar. Bu saf halde bizler için çok fazla faydayı görebilmemizi ve sağlığımızı koruyabilmemizi sağlamaktadır.

Arıların gezmiş olduğu ve nektarlarını topladığı bazı tür çiçekler içerisinde;

 • Adaçayı,
 • Peygamber Çiçeği,
 • Yonca,
 • Sığır Dili,
 • Zahtar

gibi daha birçok çiçekler ve bitkiler üzerinde gezinerek gerekli ham maddeyi, kendileri ve bizler için toplamaktadırlar. Sağlıklı bir yaşamın sırlarından bir tanesi olan pervari balı, doğal koşullara tamamen uyumlu bir şekilde karakovanlar içerisinde üretilmektedir. Bu sayede beklentilere ve isteklere uygun olarak bir pervari balı, ortaya çıkmaktadır.

 • Damar ve kalp rahatsızlıklarını gidermesi,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirmesi,
 • Öksürüklere iyi gelmesi,
 • Hastalıklara karşı koruması,

gibi etmenlerde pervali balının doğal şifasını oluşturmaktadır.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret85874