HAKİKİ PERVARİ KARAKOVAN BALI 
TELEFONLA SİPARİŞ: 0542 335 55 56
http://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
Site Menüsü
Site Haritası

karakovan balının İnsan Sağlığına Etkisi

karakovan balının İnsan Sağlığına Etkisi

Pervari balı ilkel örme sepetlerde, arıların kendi peteğini üretmesi ile meydana gelmektedir. Balın üretimi konusu epey bir hassas olduğu için 3000 ve 3500 rakıma dayanan dağ eteklerinde, özel olarak insan müdahalesinin çok az olduğu bir bal üretimi yapılmaktadır. Bu üretimi yapan arılar, karakovan olarak tabir edilen kovanların içerisinde 6 ay boyunca hiç güneş ışığı almadan, bu balı üretmekte ve sonrasında balın bir kısmı toplanarak insanlar tarafından tüketilmektedir. Her bakımdan sağlığa yararı olan ve insanların birçok sorununu gideren karakovan balı, hakiki ve bal olarak insan müdahalesi pek fazla olmadan üretilir. Genel olarak insanlar balı toplama alanında daha çok etkili olmaktadır.

Balın üretim alanı tamamen doğaldır ve arılar kendi kovanlarının içerisinde pervari balının tüketilebileceği bir forma dönüştürmektedirler. Bu nedenle bal tamamen arıların çalışmalarıyla üretildiği için insana şifası bakımından büyük bir yarara sahiptir. Özellikle;

 • Şeker hastalarının pervari balını tüketebilmeleri en önemli özelliklerden bir tanesidir. Bu nedenle pervari balının içinde şeker bulunmamaktadır.
 • Katkı maddesi yoktur, tamamen doğal ve 6 ay boyunca karanlıkta arıların ürettiği bal insanların tüketimine sunulur,
 • Pervari üretimi yapan arılar Kafkas arıları olarakta bilinmektedir. Hortumları diğer arı türlerine göre daha uzundur. Bu sayede çiçekler üzerindeki nektarların en diplerine bile ulaşabilmektedirler. Ayrıca çok az 100 gr bal için bile binlerce çiçeği gezdikleri bilinmektedir.

Pervari balı doğal olduğundan ve katkı maddesi barındırmadığından bugün hakiki bal kategorisinde yerini korumaktadır. Bu nedenle insan müdahalesi bulunmadan direk arılar tarafından üretilmesi, pervari balını şifalı kılan en önemli özelliklerinden bir tanesidir.

Pervari Balı Neden İnsan Sağlığına Etkilidir?

Kafkas arıları dağ eteklerinde binlerce çiçeği, nektarlarını toplamak için gezerler. Topladıkları bu nektarları ağaç içlerine ya da örme sepetler içerisinde yaptıkları kovanlarda bal haline getirmek için çalışmaya başlamaktadırlar. Bu safhada insanlar, balın genetiğiyle oynamadan, bala herhangi bir şekilde müdahale etmeden arıların 6 ay boyunca karanlık ürettiği balı toplamaktadırlar. Bu tamamen doğal bir süreç ve arıların ürettiğini direk olarak tüketebilme ile alakalıdır. Bu nedenle karakovan balı bugün insan sağlığı bakımından pek çok yarara ve etkiye sahiptir.

Pervali balının insan sağlığına etkilerinde;

 • Pervari balı şeker hastaları kullanabilmektedir çünkü içerisinde şeker barındırmaz,
 • Damar tıkanıklığı ve kalp rahatsızlığı çeken kişilere oldukça etkilidir. Damar yollarını açar,
 • Metabolizmayı istenilen bir seviyeye getirerek, tuvalete çıkma sorunlarını düzeltir,
 • Mide ağrıları, yanmaları ve yaralanmalarında etkili bir şifası bulunmaktadır,
 • Kansızlığa iyi gelir ve ağız içinde oluşan yararı geçirir. Oluşmalarını önler,
 • Hem saçları besler hem de cilde uygulandığında cilt dokusunu güçlendirir ve yumuşatır.
 • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir,
 • Vücudu mikroplardan arındırır,
 • Daha dinç, zinde, enerjik ve kuvvetli hissedilmesini sağlar,
 • Cinsel isteği, aktiviteyi ve dürtüleri de yerine getirir,

Bu karakovan balı özellikleri, insanlara olan genel şifalarını oluşturmaktadır. Katkısız olması, arıların bizzat kendisi tarafından üretilmesi ve doğal olması, bu etkileri çok  daha hızlı bir şekilde alınabilmesini sağlamaktadır. Pervari karakovan balı doğal ve hakiki olduğundan;

 • Sürekli akışkan hali vardır,
 • Rengi açık değil koyudur,
 • Tadı şekerli ya da şerbet gibi değildir,
 • Buzdolabına koyulduğunda altı donma yapar,

bu etkilerde pervari balının doğal olduğunu kanıtlayan en önemli özellikleri barındırmaktadırlar.

Bir bal doğanın içinden kopup, insan tüketimine sunulur. Doğanın içinden koparılan birşeyde insana şifa olarak geri yansıtmaktadır. Pervari balı üretimi bizzat dağ yamaçlarında arıların kendisi tarafından karanlık kovan içerisinde üretilmeleriyle gerçekleşir. 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret84445