HAKİKİ PERVARİ KARAKOVAN BALI 
TELEFONLA SİPARİŞ: 0542 335 55 56
http://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
Site Menüsü
Site Haritası

Pervari Balı ve Mucizeleri

Pervari Balı ve Mucizeleri

Balın doğal ve hakiki olduğunun en güzel kanıtlarından bir tanesi Pervari balında görülmektedir. Pervari Balı daha çok Siirt ilinde görülen ve insanların yaşama bölgelerin uzak dağlık bölgelerinde var olan bir bal çeşididir. Arıları dahi özeldir ve insan müdahalesinin etkisi, Pervari balı üretiminde oldukça minimum düzeydedir.

Pervari balın özelliklerinden bir tanesi yüzlerce çiçeğin flora çeşitliliğini barındırmasıdır. Bu nedenle bir şifa kaynağı olarak kullanılması, tercih edilmesi de kaçınılmaz olmaktadır. İnsanlara faydaları bakımından da geniş bir konsepte sahip olan pervari balı, insanların beklentisini ve sağlık sorunlarının büyük bir kısmına iyi gelen bir onarıcı bir yapısı bulunmaktadır. Ayrıca koruyucu ve rahatlatıcı etkileriyle de insanların metabolizmasına uyumlu gerçek bir değeri bulunan bir bal türü olmaktadır.

Pervari Balı, Sağlık Bakanlığından onay alınarak satışa sunulan yasal bir gerçekliğe de sahiptir bir bal olmaktadır.

Doğal Pervari Balı

Günümüzde doğal olanı bulmak zordur. Sağlık sorunlarımızda kendimiz için şifaları aramak ve bulmak ancak doğanın bize sunduklarıyla ilişkilidir. Bu nedenle pervari balı, yarar bakımından insanların pek çok sorununu gidermektedir. Doğallığın ağır basması, ilkel ve geleneksel yöntemler kullanılarak üretiminin sağlanması, karakovan gibi herhangi bir müdahale ve ışık olmadan imal edilmesi durumları, pervari balı etkili ve güzel kılan unsurlardan bir tanesini oluşturmaktadır. Burada pervari balın en önemli etkisi, arıların bu balı sağlayacak bir yapıya sahip olmalıdır. Çünkü dağlardaki taş oyukları, çukurluklar ve insanların ulaşması zor olan yerlerde bu arılar, pervari balın var olmasının en güzel temellerinden bir tanesini oluşturmaktadırlar. Bu yüzden tamamen doğal olarak arıların aracılığı ile üretilen bir bal çeşidi de olmaktadır.

Pervari Balın İnsana Faydaları Nelerdir?

Pervari balının insana faydası kısaca Doğallık ve Sağlıktır. Fakat bu geniş bir açıklamaya ve detaylara ev sahipliği yapmaktadır.

Pervari balının kendi bünyesinde insanlara birden fazla etkili bir faydası bulunmaktadır. Özellikle şekeri içerisinde barındırmaması ve katkı maddesi barındırmadan üretilmesi pervari balının yararlarının en güzel kanıtlarından bir tanesidir. Pervari balının bizler için faydalarında baktığımızda;

  • Gözlerin görme gücünü arttırma özelliği bulunmaktadır. Ayrıca gözlerin çevresine sürülürse, göz kararmalarını gidermektedir.
  • Balgam sökücüdür ve kuru öksürükleri gidermektedir.
  • Mantar zehirlenmelerine karşı bir etkisi vardır. Bunun için pervari balın su ile karıştırılarak tüketilmesi gerekmektedir.
  • Damar tıkanıklıklarını açmakta ve mideyi temizlemektedir.
  • Adet düzensizliği yaşayan ve sürekli ağrı çeken kadınlara da oldukça etkili bir yapısı vardır.
  • Dişleri beyazlatmasına, diş minelerinin ve diş etlerinin korunmasına yardımcı olur. Bunun için balı diş fırçasına bir damla kadar damlatılarak hafifçe ve bolca fırçalanması gerekmektedir.
  • Vücut metabolizmasını belirgin bir düzene koyar ve idrar sıkıntısı çekenlerin idrarını söktürür,
  • Göğüsleri ve ciğerleri temizlemektedir.
  • Saçlara uygulandığında ise, saç köklerinin beslenmesine, güçlenmesine ve daha hacimli bir hal almasına yardımcı olur.

Tüm bu pervari balın özellikleri, doğal bir yapıya insana en güzel bir faydasını göstermektedir. Ayrıca şeker ve katkı maddesi bulundurmadığında da şeker hastalarının tüketebileceği bir hakiki bir baldır. Tadı şerbet gibi tatlı değildir normalde sahte balların tatları şerbet gibi çok tatlı bir yapıya sahiptir. Fakat pervari balının tadında yoğun bir şeker yoktur ve tüketildiği zaman ağızda birden fazla tat alma duygusunu verir. Yani sahte ballardaki gibi tek bir tadı yoktur. Ayrıca antioksidan özelliği sayesinde vücut bağışıklık sistemini arttırır ve hastalıklara karşı etkili bir direnç sağlamasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle her açıdan etkili bir şifa kaynağı olan, yüksek yamaçlarda arıların kendi balmumundan ürettikleri pervari balı, insanların pek çok sorununa oldukça iyi gelmektedir.


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret84445