HAKİKİ PERVARİ KARAKOVAN BALI 
TELEFONLA SİPARİŞ: 0542 335 55 56
http://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
Site Menüsü
Site Haritası

Pervari Balının Üretimindeki Hassasiyet

Pervari Balının Üretimindeki Hassasiyet

Bir balın var olması, arıların özel olarak çalışmasını gerektirmektedir. Arıların binlerce çiçekten nektarlarını toplayarak oluşturdukları pervari balının çok fazla faydası bulunmaktadır. Bu yararların genel sebebi, tamamen doğal olması ve içerisinde şeker barındırmamasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle hakiki bir bal olarak tüketildiğinde, etkilerini çabuk hissettirerek, vücudun bağışık sistemini güçlendirmekte, balgamları ve buna bağlı öksürükleri gidermekte ve metabolizmayı belirgin bir düzene girmesinde yardımcı olmaktadır. Bu nedenle pervari balı oldukça etkili, doğal ve şifa kaynağı bir bal çeşidi olmaktadır. Ayrıca üretimi de oldukça zahmetli ve uğraştırıcı olan bir bal türü olmaktadır.

6 Ay Karanlıkta Bal Üretimi

Pervari balı  adını üretildiği ilçeden de almaktadır. Doğal güzellikleri ve şifalı ürünleriyle ünlü olan Siirt'te 92 kilometre uzakta olan Pervari ilçesinin 2000 ve 3500 metre dağ yamaçlarında üretimi yapılan pervari balında dikkat edilmesi gereken husus insan aktivitelerinden uzakta olmasıdır. İnsan müdahalesinin en az olduğu pervari balı imalatında, arılar kendi balmumundan yaptıkları yerlerde balın şeklini almalarını sağlamaktadırlar. Ayrıca pervari balının üretiminde 6 ay boyunca kendi hazırladıkları kovanların içerisinde karanlık bir ortamda bal üretmektedirler. Bu nedenle karakovan olarakta anılan bir isme sahiptirler. Burada tek amaç arıların insanlara şifayı sunacak bir mucizeyi kendi emekleriyle üretmeleridir.

 • Anemi (Kansızlık) iyi gelmesi,
 • Metabolizmanın hızlandırılması,
 • Kalp rahatsızlıklarını azaltması,
 • Obeziteye karşı müdahalede etkili,
 • Damar tıkanıklıklarını açması ve damar yollarını rahatlatması,
 • Kalbin ve beynin daha iyi şekilde çalışmasına yardımcı olması,
 • Spor aktiviteleri için enerji ihtiyacını karşılaması,
 • Alaca hastalığını düzeltmesi,
 • Göğsü temizlemesi

gibi birçok şifa, pervari balının önemli özelliklerini taşımaktadır. İnsanların şifayı bulabilmeleri ve bu şifayı kendileri için edinmelerini sağlayan arılar, binlerle ifade edilen çiçek ve bitkilerin zengin florasın arılarla birlikte bir bütün olarak pervali balının meydana getirilmesiyle olmaktadır. Bu nedenle karakovan pervali balı, binlerce bitki ve çiçeklerin doğal şifalarını bir arada toplayarak ve bal üretimini 6 ay kapalı ve karanlık bir kovan içerisinde hazırlayarak, biz insanların tüketimine sunmaktadır. Bu nedenle oldukça önemli etkili ve şifaya sahip olan, eşsiz bir doğa mucizelerinden bir tanesi olmaktadır. 

Pervari Balı Neden Tüketilmelidir?

karakovan Pervari balı Pervari ilçesinin en yüksek yamaçlarının, insanlardan uzak doğa ile birebir yerlerine kurularak üretimi, arıların bizzat kendisi tarafından yapılmaktadır. İnsanların arıların bal üretimi esnasında herhangi bir müdahalesi yoktur ve arılar görevlerini başarılı çalışkanlıkları ile en etkili bir şekilde yerine getirmektedirler.

Bir arı 500gr bir mal için binlerce çiçeği gezmesi gerektiği kanıtlanmış bir gerçektir. Her bir çiçeğin özünü bünyesinde toplayan arılar, insanların şifasına etki edecek ve bizleri daha iyi kılacak bir bal üretimini yapmaktadırlar. Bu sayede,

 • Glikoz içermeden,
 • Bünyesinde şeker barındırmayan,
 • Tamamen doğal ve katkısız olarak üretilen,
 • Birçok hastalık, rahatsızlık için kullanılan,
 • Kullanıldığında tesirini çabuk gösteren

doğal bir bal türüdür. Bu yüzden pervari balını tüketmek, kalp ve damar rahatsızlıklarından, mide rahatsızlıklarına, zeka gelişimine, bağışıklık sisteminden kansızlık durumlarına kadar birçok yararlı bir tesiri bulunmaktadır. Bu nedenle ihtiyarlar ve çocuklar bedensel ve zihinsel gelişimleri için pervari balını tüketebilirler. Şeker içermemesi ve tamamen organik olmasıyla da pervari balı tüketiminde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Her gün bir çay kaşığı dahi tüketilse, içerisindeki mineraller ve doğal şifa vücudumuzun gerekli mineral ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacaktır. Pervari balı kaliteli bir baldır ve Osmanlı Devletinden bugüne kadar üretimi yapılarak sofralarda yerini almaktadır.


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret84445