HAKİKİ PERVARİ KARAKOVAN BALI 
TELEFONLA SİPARİŞ: 0542 335 55 56
http://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
Site Menüsü
Site Haritası

Bal İle Gelen Mucize

Bal İle Gelen Mucize

Bal, çok çeşitli alanlarda yetişen, besin değeri yüksek olan ve üretimi de bir hayli zahmetli olan besin ürünlerinden biridir. Bu sebeple bir balı ucuza almanız mümkün değildir. Özellikle belli bölgelerde üretilen ballar çok daha nitelikli olabilmektedir.

Bal, arılar tarafından invertaz enzimi sayesinde bal midesi verilen organlarında kimyasal değişime uğraması sonucunda oluşmaktadır. Oluşum sürecinden sonra kovanda bulunan petek hücrelerine yerleştirilmektedir.

Bal üretilirken çeşitli aşamalardan geçmektedir. Mesela yarım kg ham nektar toplamak için, 900 bin arının bir tam gün boyunca çalışması şarttır. Toplanan nektarın her zaman tamamı kullanılır durumda olmadığı için üretim aşamasında çok sabırlı olunmalıdır. Elde edilen balın miktarı, nektarın şeker konsantresi ile doğru orantılıdır.

Balın maliyeti, üretiminin bu deni zahmetli olmasından dolayı yüksektir. Özellikle doğal koşullar altında üretilen ballar, ticari getirisi çok fazla olmadığı için üreticiler ve yatırımcılar tarafından çok tercih edilmemektedir. Doğal ballar genelde bölge halkı tarafından üretilmektedir. bu da üretimin limitli olması anlamına gelmektedir.

karakovan Pervari Balı Nedir?

karakovan Pervari balı Siirt dolaylarında üretilmektedir. Arının kendi kendi peteğinden üretilir. Üretim aşamasında makine ya da el dokusu kullanılmadığı için bu özelliği ile diğer balların üretiminden ayrılır ve belli miktarlarda üretilir. İnsan vücudu için şifalı bir etkisi olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle öksürüğe bire birdir. Güçlü bir etkiye sahip olan bu balın faydaları oldukça fazladır. Üretiminde şeker ya da başka bir yer almadığı için doğaldır. Yapım aşaması ve bölgesi nedeni ile üretimi limitlidir.

Siirt Pervari balı hiçbir petek ilavesi yapılmadan üretildiği için diğer ballardan üretim aşamasında şu noktada farklılık göstermektedir. Üreticiler kendi yaptıkları bal mumu peteklerin gözlerini bal ile doldurup, peteklerin üzerlerine gereken sıralamayı enli bir şekilde yapmaktadır. Bu, bir hayli vakit alan bir durumdur ve özen gerektirmektedir.

karakovan Pervari balı ülkemizin en önemli bal çeşitlerinden biri olarak görülmektedir. Bir hayli ünlüdür. Hem özel bir üretime sahip olması hem de balın şifalı bir etkisinin olması balın ününe ün katmasına sebep olmuştur. Bu sebeple balın bilinirliği bölge sınırlarını aşmıştır. Bölgede bulunan binlerce çiçek ve bitkinin ortaya çıkardığı bol florası, arıların peteklere boşaldığı balın kalitesi konusunda önemli bir göstergedir.

karakovan Pervari balı 2600 rakım yükseklikteki herekol dağı eteklerinde ve çemekara yaylasında üretilmektedir. Doğal bir şekilde üretilmektedir. Siirt’e bağlı Pervari ilçesinde köylüler tarafından üretildiği için adını da bu bölgeden almıştır. Balın kalitesi bölgenin doğasında bulunan taze çiçeklerden kaynaklanmaktadır. Bölgede 600 metre ile 3000 metre arasında değişen bir yüksekliğe sahip çok zengin bir flora olduğu için bu ortam, bal üretiminde özel bir alan yaratmaktadır.

Gerçek karakovan Pervari Balı

Gerçek pervari balı diğer ballardan belli özellikleri nedeni ile ayrılmaktadır. Kesinlikle gerçek bal alıp almadığınıza emin olmadan bir bala ödeme yapmayınız. Şu anda piyasada bu konuda dolandırıcılık yapan birçok kurum bulunmaktadır. Bu sebeple tavsiyeleri değerlendiriniz ve konunun uzmanlarından mutlaka bilgi alınız.

  • Siirt Pervari Karakovan balının kıvamı hem yoğundur ve akışkan olarak bilinmektedir. Bir balın kesik kesik aktığını görürseniz o anda bu balın sahte olduğunu kesin olarak anlarsınız.
  • Gerçek Siirt Pervari balının herhangi bir kokusu yoktur.
  • Kıvamı katı ve rengi de diğer ballara nazaran daha koyudur. Bir balı kaşıkla aldığınız zaman, balın kesintisiz aktığına emin olmalısınız. Her internet sitesine ve televizyon pazarlamasına itimat etmemeniz bu konuda kandırılmamanız açısından önemlidir.

Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret84445