HAKİKİ PERVARİ KARAKOVAN BALI 
TELEFONLA SİPARİŞ: 0542 335 55 56
http://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.nethttp://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
Site Menüsü
Site Haritası

hakiki pervari balı nasıl anlaşılır

hakiki pervari balı nasıl anlaşılır

Sahte bal işe gerçek balın tüketiciler tarafından anlaşılması mümkün değildir. Bu işlem bu konuda uzmanlaşmış özel laboratuvarlarda çeşitli analizlerle yapılır. Bazı yörelerde balın içerisine kalem saplayarak, tadına bakarak, kağıt mendile damlataratk vb. yöntemlerle balın gerçek olup olmadığını iddia edenler vardır. Ancak bunun hiçbir bilimsel değeri olmadığı gibi, tüketici aldatmaktan başka bir anlamı yoktur. 

Son zamanlarda özellikle tv ekranlarında bal ile ilgili birçok reklam ve tanıtım yapılmaktadır. Balın kaliteli olup olmadığını en iyi yol ise bilimsel olarak laboratuvar ortamında yapılacak analiz sonuçlarında ortaya çıkmaktadır. Tabi böyle bir uğraşa girmek istemeyenler için bir takım pratik yöntemler uygulayarak sizlerde balın ne denli kaliteli olup olmadığını öğrenebilirsiz.

Gerçek bal, şerbet gibi aşırı tatlı değildir. Glikozlu bal daha tatlıdır. Organik bal ağza alındığında birkaç tür tat alınır. Yapay ballarda düz, tek bir tat olur. Ucuz balda mutlaka şeker ve türevi maddeler vardır. Bazı üreticiler şekerden elde edilen ürüne, süzme çam balı karıştırarak gerçek balmış gibi piyasaya sürmekteir.

Buzdolabında yaklaşık bir ay bekleyen balın krem ya da terayağ kıvamına gelmesi balın hakiki olduğunu gösterir. Sabit kalem alın bala uç kısmını daldırın sonra parmağınıza sürün renkli olarak çıkıyorsa bal karışıktır çıkmıyorsa hakiki organik baldır. Soğuk havada donma yapmaz ise bal sahtedir. Zeytin yağının donması gibi kavanozun alt kısımları donma yapar ise hakiki baldır. Sahte balın rengi biraz daha açıktır.
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
http://www.pervaribali.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret84445